У різних сферах діяльності нерідко виникає необхідність з'єднати між собою кілька поверхонь. Це може бути метал, пластик, різні неоднорідні матеріали аж до тканин та шкіри. І часто виникають ситуації, коли немає можливості використовувати зварювання чи клей. Таке буває, коли використовуються неоднорідні матеріали або з естетичних міркувань не можна використовувати зварювання, або інші варіанти скріплення поверхонь. Саме в таких випадках допоможе заклепочник.

Види заклепочників для різного типу заклепок

  • Заклепочники під витяжні заклепки;
  • Ножичного типу;
  • З поворотною головкою;
  • Під заклепки бонкового типу;
  • Під різьбові заклепки.

Під різні види діяльності існують різні заклепочники. При виборі заклепочника потрібно визначиться, якими саме заклепками планується працювати. Для роботи з металами підійдуть витяжні або бонкові заклепки, а для роботи з тонкими матеріалами підійдуть різьбові заклепки. Дуже зручним варіантом є заклепочник ручний поворотний. Такі заклепочники дозволяють працювати із заклепками максимальним діаметром 4.8 мм і мають чотири змінні насадки під різні розміри заклепок. Заклепочник поворотний має головку, що обертається на 360 градусів, завдяки якій можна працювати в найнезручніших місцях. Поворотний заклепочник в основному працює з витяжними заклепками, тобто є порожниста бонка та робочий шток, який при витягуванні змінює тонкі стінки бонки і таким чином скріплює потрібні поверхні. Такий варіант з'єднання відмінно підійде при облицювальних та фасадних роботах, а також покрівельних та різноманітних будівельних роботах. Заклепочник поворотний дозволяє працювати в стиснених умовах і в поглибленнях. У комплекті є ключ для зміни головки під різні розміри заклепок. Ці головки, у свою чергу, знаходяться на корпусі заклепочника і таким чином завжди знаходяться в доступності і не загубляться. Ручки поворотного заклепочника прогумовані і не ковзають у руках. Також варто зауважити, що вони суцільнометалеві та витримують велике навантаження на стиск.

При виборі заклепок варто враховувати матеріал, з якого вони виготовлені. Для роботи зазвичай використовуються однорідні матеріали для заклепки і матеріалу, який скріплюється між собою. Наприклад, при зіткненні сталі та алюмінію відбувається швидке окислення алюмінію та відповідно його руйнування. Тому в таких випадках варто використовувати заклепки із нержавіючої сталі. Також можуть зустрічатися стальоцинковані заклепки. Такі заклепки зустрічаються рідше через досить високу вартість і те, що цинк при окисленні дає зеленуватий відтінок, що не завжди акуратно виглядає.

Ручні поворотні заклепочники це дуже зручний пристрій для монтажу та скріплення різних матеріалів та поверхонь. Поворотна головка полегшує роботу та дозволяє зробити фіксацію в найпроблемніших місцях.