Автопідйомник є серцем будь-якого автосервісу, на якому займаються ремонтом ходової частини. При підйомі автомобіля відкривається прямий доступ до вузлів та агрегатів підвіски, коробки передач та вихлопної системи. Майстер при цьому може провести візуальний огляд та дефектування вузлів машини. Виробник підйомників постійно проводить роботу з покращення якості своїх автопідйомників і при цьому, як наслідок, збільшується довговічність та ремонтопридатність вузлів підйомника.

Виробники автопідйомників насамперед звертають увагу на якість основних вузлів: 

  • товщина колон;
  • каретки підйомника;
  • матеріал та спосіб виготовлення тросів;
  • потужність гідростанції;
  • товщина металу та виготовлення телескопічних лап.

Основні нюанси під час вибору підйомника для СТО

Від товщини металу, з якого виготовлені колони, залежить довговічність і зносостійкість витягу. Чим товщі метал, тим більше маса автопідйомника. На це слід звернути особливу увагу. Завдяки кареткам проводиться підйом автомобіля, і вони є основним рушійним елементом. На цей вузол припадає найбільше навантаження при підйомі авто та від якості кареток залежить довговічність і, що найважливіше, безпека роботи з автопідйомником. Важливо звернути увагу на з'єднання лапи підйомника до колони, т.к. на це місце припадає максимальне навантаження. Наші автопідйомники оснащені двома і трьома секційними телескопічними лапами, що дозволяє в залежності від довжини авто відповідно вибирати виліт лапи. Три секційні лапи використовуються для підйому мікроавтобусів з подовженою базою та комерційної техніки. На кінцях лап витягу встановлені гумові накладки, на які спирається автомобіль під час підйому. Для плавного регулювання висоти фіксації накладки використовуються різьбові з'єднання високої якості. Армовані гумові накладки краще пластикових, т.к. дозволяють уникнути небажаних ушкоджень кузова автомобіля. Згодом вони фізично зношуються, і ми пропонуємо гумові накладки окремо. Важливо також звернути увагу на якість тросів, які рухають каретку з встановленими на них лапами. Троси підйомників Launch мають посилену конструкцію та створені з високоміцної багатожильної сталі, завдяки чому термін заміни тросів суттєво збільшується.

Важливим моментом при покупці підйомника є вибір типу синхронізації, а також блокування-розблокування стопорів. Розрізняють верхню та нижню синхронізацію. При нижній синхронізації троса, а також гідравлічна лінія проходить спеціальним тунелем внизу підйомника. При верхній відповідно в арці зверху. У різних типів синхронізації є свої мінуси та плюси. Автопідйомники для автосервісу з нижньою синхронізацією дозволяють піднімати, наприклад, високі позашляховики та автобуси з високою стелею, т.к. згори нічого не заважає і немає обмежень у вигляді арки. При верхній синхронізації є обмеження по висоті, але водночас на арці встановлений кінцевик, при дотику якого дахом автомобіля підйом завершується. Це працює як додатковий захід пасивної безпеки. Також на таких підйомниках підлога залишається абсолютно вільною, що полегшує заїзд авто на підйомник. Це зручно, якщо, наприклад, машина знерухомлена і своїм ходом рухатися не може.

Також потрібно звернути увагу на тип розблокування стопорів підйомника. Буває механічне та автоматичне розблокування. При механічній для того щоб зняти витяг зі стопора необхідно потягнути за спеціальні тросики, які розташовані біля основи колон. Кожна колона розблоковується окремо. У свою чергу, при автоматичному розблокуванні на одній з колон встановлений спеціальний пульт управління. При натисканні на кнопку завдяки електромагнітним соленоїдам стопори втягуються і можна опускати піднятий автомобіль. Такий тип розблокування заощаджує час, але суттєво піднімає вартість витягу. У той же час, якщо потік клієнтів на станції великий, то автоматичний тип буде кращим.

Вибір необхідного підйомника для автосервісу

При необхідності купівлі підйомника потрібно визначитися з типом і вантажопідйомністю. Якщо Ви плануєте займатися ремонтом ходової частини та підвіски автомобіля, то буде достатньо двостоєчного підйомника. Ми пропонуємо автопідйомники вантажопідйомністю 3.5 тонни та 4 тонни. Так само важливий момент - це вибір верхньої або нижньої синхронізації, детально про яку сказано вище. Якщо у планах стоїть робота з комерційною технікою та довгобазними мікроавтобусами, то у нас є модель підйомника з верхньою синхронізацією заввишки 4.8 метра та вантажопідйомністю 5 тонн. Особливістю такого підйомника, крім збільшеної висоти арки, є також трисекційні телескопічні лапи, завдяки яким з'являється можливість підхоплення довгообазної техніки.

Часто як варіант розвитку свого СТО розглядається відкриття ділянки розвал-сходження, за допомогою якого станція може запропонувати комплексні послуги з діагностики та ремонту автомобіля. Ця процедура найчастіше проводиться на чотиристоєчному витягу. Такі підйомники можуть оснащуватися гідравлічною траверсою для вивішування передньої або задньої частини автомобіля, рухомими платформами для прокатування авто та поворотними колами. Якщо ж у якийсь момент процедура розвал-сходження не проводиться і витяг не використовується, то його без проблем можна використовувати для звичайного ремонту ходової частини. Тобто в будь-якому випадку чотиристійковий витяг завжди буде задіяний, і не просто стоятиме без діла.