Диференційний манометр - це спеціальний прилад, призначений для вимірювання тиску або різниці тисків газів і рідин у різних виробничих процесах. Дія диференціальних манометрів ґрунтується на залежності низки фізичних параметрів та величин від тиску. Існує три види манометрів для вимірювання диференціального тиску:

  • Рідинний диференціальний манометр
  • Механічний манометр диференціального тиску
  • Цифровий диференціальний манометр

Рідинні диференціальні манометри, як правило, це трубні, поплавкові, кільцеві та дзвінкові прилади, в яких вимірювання здійснюється за висотою спеціальної рідини в стовпці. Такого типу прилади на сьогоднішній день є застарілими, не актуальними та практично не застосовуваними.

Механічні диференціальні мікроманометри

Механічні диференціальні мікроманометри прийшли на заміну рідинним, і на сьогоднішній день широко використовуються на різних підприємствах і виробництвах. Цей вид приладів буває двох типів, мембранні та сильфонні. Основною відмінністю цих двох видів є різновид чутливого елемента, за допомогою якого здійснюється вимірювання за пружною деформацією одного з елементів.

Цифровий диференціальний мікроманометр - з усіх видів, є максимально точним і має ширший функціонал своєї дії. Дозволяє виміряти різницю тисків газів у вентиляціях та газоходах, а також швидкість повітряного потоку, температуру та вологість.

Такі дифманометри застосовуються при моніторингу навколишнього середовища, при проведенні аеродинамічних досліджень, а також при екологічному аналізі викидів різних виробництв і при постійному контролі вентиляції виробничих приміщень. Пристрій має мікропроцесор, який автоматично веде облік вимірювань та накопичення інформації по газоходу. Усі отримані відомості про результати роботи відображаються на дисплеї.

Диференційні манометри з упевненістю можна віднести до тієї групи приладів, яка є необхідною і широко застосовується на сучасних виробництвах та підприємствах. Тиск можна вважати одним із найважливіших параметрів різних технологічних систем.

Прилади такого роду прості в роботі і абсолютно не вимогливі до частого обслуговування. Більшість сучасних диференціальних манометрів, включають такі функції як, ЖК – дисплей або світлодіодний, функція збереження даних, внутрішня пам'ять пристрою, з можливістю в подальшому передачі даних на комп'ютер, для оцінки та збереження отриманих інформаційних даних.

Для максимально коректних даних заздалегідь потрібно зіставити характеристики пристрою з можливістю експлуатації в конкретному робочому середовищі. Не всі прилади можуть застосовуватися в кисневих, аміачних та фреонових середовищах, і головне тут це дотримання техніки безпеки.