При ремонті дуже важливий вибір якісних будівельних матеріалів. Від цього залежить довговічність та тривале збереження властивостей, зовнішнього вигляду та головне безпеки житла. Наголос на якості важливий як при внутрішній обробці приміщень, так і фасадів будівель, зовнішнього облицювання та даху.
У кожного матеріалу є свої фізичні властивості, які повинні бути дотримані при використанні для виключення втрати якості будівництва згодом. Різна кількість вологи, що міститься в будматеріалах, безпосередньо впливає на якість та властивості.
Для вимірювання кількості вологи використовуються будівельні вологоміри. З їх допомогою можна швидко та точно виміряти вологість матеріалу для моніторингу стану та розуміти, на якому етапі знаходиться висихання.
Матеріали, вологість яких можна вимірювати будівельним вологоміром
- дерев'яні дошки та інші вироби з дерева
- облицювальні матеріали
- цементний та вапняний розчин
- безводний гіпс
- різні будматеріали
Вологість будівельних матеріалів є важливим показником для визначення ступеня готовності ремонту та переходу до наступного етапу будівництва.
У будівництві дуже широко використовується дерево і не тільки для декоративних робіт по інтер'єру, але і для будівництва та зміцнення стін, створення перекриттів даху, а також створення вікон і дверей. При використанні у будівництві дерево обов'язково має бути сухим, тому що. якщо в деревині буде утримуватися вода і сохнутиме вже при використанні, то дерево може «повісти» і змінити свою форму.
Відповідно, доведеться переробляти вже готову роботу, що призведе до колосальних витрат і втрати великої кількості часу. Щоб уникнути накладок у будівництві, необхідно використовувати вологоміри будівельних матеріалів.
При зведенні фундаменту та стін широко використовується різні розчини. Вони скріплюють між собою плити, цеглу та інші будматеріали.
Цемент повинен вистоятись після нанесення і висохнути, а визначити сухий цемент усередині, візуально практично неможливо. Щоб визначити, чи сухий усередині цемент, використовують будівельний вологомір.
Ступінь готовності до використання будівельних матеріалів безпосередньо залежить від їх вологості. Відштовхуючись від цього показника можна визначити час та послідовність етапів будівництва, готовність дерева та дерев'яних виробів до використання у будівництві, а також якість обробки різних матеріалів.
Для визначення вологості використовуються вологомір будівельних матеріалів.