При виробництві та подальшому монтажі різноманітних конструкцій важливо вести моніторинг товщини матеріалу.

Це відноситься до металоконструкцій, труб, виробів із пластику, скла, поліетилену, плексигласу, а також при нанесенні різноманітних покриттів. Прилади для вимірювання товщини досить прості за своєю будовою, але мають великий функціонал і високу точність роботи. Для визначення товщини матеріалу зазвичай використовують ультразвукові товщиноміри.

Переваги використання ультразвукових товщиномірів

  • Непроникний контроль товщини поверхні
  • Вибір залежно від моделі типу матеріалу
  • Компактні розміри та простота використання
  • Висока продуктивність та швидкість зчитування

Товщиномір може бути електромагнітного та ультразвукового типу. Перший варіант використовує постійний електромагніт, який створює магнітне поле через покриття. Такий тип товщиномірів відмінно підходить для роботи з лакофарбовим покриттям автомобілів та для вимірювання товщини покриття на інших поверхнях. Широко поширений у сфері обслуговування автомобілів.

У зв'язку з великим поширенням вживаного автотранспорту, який часто може бути битим і відновленим, автолюбителі та професіонали при покупці обов'язково використовують товщиноміри. Як правило, перевірки починаються з даху, т.к. цей елемент кузова рідко рихтується і покриття на ній ціле-можна дізнатися середній показник товщини фарби і виявити середню товщину лкп по всьому кузову. Для правильного визначення товщини слід плавно вести прилад для вимірювання товщини однієї частини кузова, наприклад капоті, і таким чином стежити за перепадами товщини.

Спостерігаючи різні показники на тому самому ділянці можна дійти невтішного висновку, що ця частина рихтувалася і під шаром фарби є шар грунтовки і шпаклівки. Слід враховувати, що шар фарби на порогах і колісних арках буде товщим через більшу дію навколишнього середовища-води, снігу, дощу, піску та іншого. Нерівномірне фарбування авто говорить про неякісний ремонт і про покупку такого авто варто утриматися.

Ультразвуковий товщиномір використовує ультразвукові коливання для вимірювання товщини. Може використовуватись для перевірки товщини захисного шару на немагнітній поверхні, такій як дерево, скло та бетон.

Великим плюсом таких приладів є можливість використання для контролю товщини самого матеріалу, наприклад, у трубних конструкціях, котлах та інших резервуарах, в яких важливий непроникний метод діагностики через неможливість розкрити резервуар. Приклад використання – перевірка корозії у трубопроводах, резервуарах з рідинами та іншими матеріалами