Вся техніка, верстати, двигуни та інші механізми, які нас оточують, так чи інакше пов'язані з обертанням. Вони рухаються за допомогою різних валів і тяг, які пов'язані з силовою установкою. Вал передає зусилля від двигуна до робочої частини, будь то колеса у автомобіля, робоча головка у обробного верстата або гребний гвинт біля судна і далі механізм виконує свою функцію.

Від обертів обертання валу залежить швидкість виконання тієї чи іншої задачі. Для вимірювання оборотів потрібний спеціальний прилад – тахометр. Їх застосування досить широко і тахометри поширені у різних сферах діяльності

Основні типи тахометрів

  • Контактні
  • Безконтактні лазерні

Тахометр - це прилад для вимірювання обертів валу, що обертається. Завдяки тахометру зчитується кількість обертів за різними параметрами. Найпоширеніші типи портативних тахометрів, що зустрічаються на нашому ринку, це безконтактні лазерні та контактні. Контактний вал має колесо, що спеціально зчитує, яке прикладається до потрібного елементу і далі проводиться замір. Цифровий тахометр для точності вимірювання проводить замір тільки на усталених постійних оборотах.

Якщо оберти будуть плаваючі дані можуть різнитися і технічності вже не отримати. Електронний цифровий тахометр має дисплей для виведення інформації та кілька кнопок управління. Цифрові тахометри видають таку інформацію - поточні обороти, максимальні та мінімальні обороти на момент виміру, а також середні обороти. Тахометр має підсвічування дисплея, що відключається, для зручності зчитування інформації. Цифровий тахометр поміщений у пластиковий протиударний корпус, який захищає від падінь та вологи.

Безконтактний цифровий тахометр більш універсальний і зручний, тому що не вимагає прикладання до елемента, що обертається, і може проводити вимірювання на відстані.

Функціонально він схожий з контактним, але має інший тип роботи. На вал, що обертається, наклеюється спеціальна стрічка, яка відображає лазерний промінь. Прилад зчитує кількість імпульсів, які відображені від стрічки і таким чином проводиться підрахунок кількості обертів обертів. Далі на неї наводиться прилад і проводиться замір. Електронні цифрові тахометри потребують періодичного калібрування для точної роботи.

Цифрові тахометри використовуються не тільки в двигунах і верстатах, але також, наприклад, на виробничих стрічках. Зчитуючи максимальну кількість проходження стрічки за певний проміжок часу дозволяє вирахувати продуктивність конвеєра або виробничої лінії.