Шиномонтажні роботи, заміна коліс, ремонт ходової частини автомобіля вимагає обов'язкового балансування коліс. Це необхідно для усунення статичного та динамічного биття колеса. Під биттям розуміють зміни осі обертання колеса у різних напрямках.

Якщо биття не виправити, то це веде до дискомфорту руху по дорозі, нестійкої поведінки автомобіля, неправильна або змінна пляма контакту протектора з дорогою, що веде до порушення безпеки руху. Також все це може привести до фатальних наслідків, а саме руйнування та виходу з ладу вузлів підвіски під час руху. Можна тільки уявити, що може статися з автомобілем та пасажирами у такій ситуації. Тому легковий балансувальний верстат — незамінний помічник для будь-якого автомобіліста.

 

Особливості та характеристики легкових балансувальних верстатів

Основною відмінністю між легковими балансувальними верстатами є розмір колеса, який стенд може обслужити, а також різні додаткові можливості. Балансувальний верстат для легкових машин, як правило, має вал 36 мм або 40 мм. Остання величина є європейським стандартом і виробники намагаються робити верстати саме з таким розміром робочого валу. На валу колесо закріплюється за допомогою спеціальної планшайби, яка загвинчується на вал.

 

Кожен легковий балансувальний верстат комплектується набором конусів різного діаметра для закріплення коліс будь-якої розмірності, а також балансувальними кліщами і кронциркулем для вимірювання розміру колеса. Також опціонально ми пропонуємо спеціальні планшайби для машин, диски яких не мають центрального отвору або отвір занадто великий. Це стосується вітчизняного автопрому, а саме Газелів, ГАЗівських «Бичків» та ЗАЗівських Таврій.

Балансувальний верстат для легкових автомобілів визначає дисбаланс, який виправляється спеціальними балансувальними грузиками. Вантажі можуть бути зі свинцю або цинку. Вантажі зі свинцю в основному пропонують вітчизняні виробники. Від таких грузиків майстри намагаються відмовлятися, тому що свинець шкідливий для здоров'я людини та навколишнього середовища. Вантажі можуть набиватися балансувальними кліщами або ж приклеюватися. Другий тип вантажів використовується в основному на литих та кованих дисках, щоб не псувати зовнішній вигляд.

При виконанні робіт на шиномонтажній ділянці слід звернути увагу на поширені помилки, які може допускати майстер у роботі з легковим балансувальним верстатом. Найпоширеніша помилка — це коли в роботу беруться брудні колеса з шаром бруду, камінням та іншим.

Неможливо коректно провести балансування колеса в такому випадку, т.к. забруднення — це додаткова вага, яка забезпечуватиме додатковий дисбаланс. Найчастіше нові вантажі ставлять на старі, таким чином нівелюючи биття та відведення, але це не так. При балансуванні коліс слід використовувати лише нові вантажі. Тому при проведенні балансувальних робіт потрібно обов'язково стежити за проведенням процедури, щоб уникнути проблем з автомобілем надалі.