Механічний автомобільний підйомник є родоначальником ери всіх витягів. Вперше з'явилися саме такі витяги. Вони відрізнялися невибагливістю та можливістю працювати навіть за низьких температур. Але на даний момент такий тип витягів витісняється електрогідравлічними. Далі розглянемо технічні характеристики та розберемося чому так відбувається.

Технічні характеристики та опис механічного автомобільного підйомника

Механічний автомобільний підйомник являє собою дві колони, які можуть бути з'єднані між собою або стояти окремо. Усередині колон знаходиться гвинт із різьбленням, на який припадає обертання від двигуна, який встановлений зверху колони. Таким чином, гвинт обертається і обертає каретку, яка піднімається і тим самим піднімає автомобіль. Такий тип приводу називається гвинт-гайка. Каретки можуть бути синхронізовані між собою або ж асинхронні. Також існують варіанти з одним і двома електродвигунами. Вантажопідйомність таких витягів 3-4 тонни.

 

В даний момент електрогідравлічні підйомники успішно витісняють гвинтові з ряду причин. Найголовніша причина – це довговічність. Механічні автомобільні підйомники завдають багато клопоту власнику саме через черв'ячну передачу. На гвинті накопичується бруд і олія, яка згодом перетворюється на кірку, яку практично неможливо видалити. Відповідно не можна якісно нанести мастило на гвинт і відбувається великий і швидкий знос.

З зношеним гвинтом підйомник механічний автомобільний піднімається ривками, каретка може прослизати і в якийсь момент підйом може зупинитися. Також знос позначається на безпеці використання.

Негативним моментом є велике нагрівання колон через тертя черв'ячної передачі. Тому якщо на станції великий потік автомобілів, це може стати проблемою. Велике тертя позначається і на енерговитратах – потрібно більше енергії для обертання і, відповідно, підвищуються витрати електрики.

В електрогідравліці таких проблем не виникає - гідроциліндр створює зусилля і далі через ланцюгову конструкцію і троса передається на каретки. Така схема проста і дуже надійна, а також потребує діагностики та ремонту набагато рідше. Наступним моментом є час підйому. На електрогідравлічних підйомниках час підйому становить 45-60 секунд, а на механічних - до двох хвилин.

Роблячи висновок можна відзначити, що конструкція механічних автомобільних підйомників вже зжила себе. Такі витяги ненадійні, вимагають частого обслуговування та ремонту. Електрогідравлічні витяги у свою чергу невибагливі, прості в обслуговуванні та експлуатації, більш енергоефективні. Також вони тихіше та швидше працюють.

У нашому магазині Ви можете придбати електрогідравлічні підйомники Лаунч з верхньою та нижньою синхронізацією, а також професійний інструмент, балансувальне, шиномонтажне обладнання та багато іншого.