Балансування коліс - це невід'ємна частина безпеки на дорозі і довговічності вузлів і агрегатів підвіски. Процедура досить проста, але дуже важлива. Балансування коліс проводиться при заміні гуми, сезонно, а також при заїзді в небезпечну яму або вибоїну.

З'являється дисбаланс колеса, який призводить до биття та неоднорідності обертання колеса. Балансувальний верстат для мотоциклів допоможе усунути цю проблему. Буває динамічний та статичний дисбаланс. При статичному відбувається відхилення колеса щодо осі обертання, при динамічному щодо центру обертання. Мотоциклістів цікавить переважно саме статичне балансування. Внаслідок того, що мотоциклетні колеса виготовляються досить точно, а також мають невелику масу та ширину, колесо може входити в дисбаланс саме щодо осі обертання. Слід розглянути процес балансування мотоколес та його особливості.

Особливості процесу балансування мотоколес

Балансувальний верстат для мотоциклетних коліс – це верстат для автоколес із встановленими перехідниками. Придбаються спеціальні конектори для коліс, які бувають двох видів: для мотоциклів з підшипником у маточині та без нього. На даний момент другий варіант практично відійшов, рідко можна зустріти сучасний мотоцикл без підшипника у маточині. В основному це невеликі скутери та мопеди.

Балансувальний верстат для мотоциклів має вал, на який одягається колесо для подальшого його обертання. На гумі є позначка, яка позначає найлегше місце на гумі. Балансувати потрібно мотоциклетне колесо із гальмівним диском.

Він має чималу вагу і якщо балансувати без диска, то домогтися однорідності буде неможливо. Використовуючи балансувальний верстат для мотоколіс, попередньо гуму потрібно встановити на диску так, щоб ця мітка збігалася з положенням ніпеля. Далі за допомогою грузиків необхідно досягти результату, щоб колесо зупинялося випадковим чином. Варто зазначити, що грузики встановлюються з обох боків обода в рівній вазі. Бувають грузики, які клеяться і які набиваються за допомогою кліщів, що балансують.

Балансувати мотоциклетні колеса потрібно після кожної заміни гуми, а також при появі характерних вібрацій на кермі. Існує думка, що балансувати мотоколесу необов'язково, але це не так. При появі биття з'являється дискомфорт під час руху, розбиваються підшипники маточини, але найголовніше це зниження безпеки руху. Якщо спортивний мотоцикл і швидкості руху високі, то балансування важливе подвійно.

Так само варто згадати, що на колесах дорожніх мотоциклів використовуються спиці, а в спорт-байках литі колеса без спиць. Литі колеса, як правило, виготовлені точніше і менше схильні до ризику виникнення неоднорідності обертання. Балансувальний верстат для мотоциклів дозволить збалансувати мотоколеса будь-якого типу.