Різьбові з'єднання для зручного відгвинчування вимагають різноманітного інструменту, який зазвичай є в кожному будинку. Це в основному викрутки з різним профілем та торцеві головки для роботи з болтами та гайками.

Але верхівка болта може обламатися і викрутити її звичним інструментом вже не представляється можливості. У таких ситуаціях на допомогу приходить спеціальний інструмент – шпильковерт. Вони бувають різних типів та розмірів залежно від бренду та використання.

Шпильковерти поділяються на такі типи

  • Ексцентрикові
  • Роліковий
  • Цанговий
  • Екстрактор для внутрішніх шпильок

У сфері автосервісу може бути дуже багато різних з'єднань, які вимагають особливого підходу. Це стосується так званих шпильок – це практично болт з різьбленням, але без загальновідомого капелюшка.

Відкрутити шпильку викруткою або ріжковим ключем неможливо, а якщо використовувати плоскогубці, то різьблення напевно деформується. У таких ситуаціях використовується шпильковерт.

Головний плюс використання — це викручування шпильок з відсутністю пошкоджень, тому використовувати їх необхідно за необхідності повторного використання шпильки.

Найпростішим варіантом є ексцентриковий шпильковерт. Принцип його роботи – це колесо, що обертається, з ребристою гранню для утримання потрібної шпильки.

При обертанні колесо впирається в шпильку і відбувається відкручування. Головний плюс такої конструкції - це діапазон захоплення, що змінюється, тобто. можна затискати шпильки різних розмірів таким пристроєм.

Але є і істотний недолік - дуже легко прикласти занадто велике зусилля і зіпсувати різьблення, т.к. Важко контролювати зусилля. Призначені в основному для обертання коміром або тріскачкою - зверху є вихід під квадрат.

Цанговий шпильковерт виконаний за подобою патрона в дрилі. Шпилька затискається кількома пальцями і потім викручується.

Такий пристрій не забезпечує надійного захоплення і мало поширений, хоча й універсальний за розмірами.

Шпильковерт - який найнадійніший?

Найнадійнішим у використанні показав себе роликовий шпильковерт. Він виконаний у вигляді подовженої торцевої головки, усередині якої знаходиться спеціальний механізм для утримання шпильки.

При закручуванні ролики змінюють відстань до шпильки і зближуючись щільно її охоплюють - таким чином відбувається відкручування. У дорогих варіантах ролики виготовлені з м'якого металу для безпечного захоплення шпильки.

Зверху є отвір - квадрат для відкручування коміром, а також шестигранник для захоплення звичайним ключем або торцевою головкою. Пропонуються роликові шпильковерти у розмірах 6 8 10 та 12 мм.

Головний мінус полягає в обмеженій універсальності – кожна головка призначена під один розмір, тому для роботи потрібно мати кілька головок або набір.

Однією з найнезручніших ситуацій при роботі з болтами і шпильками - це коли капелюшок обламується, а болт залишається всередині різьблення врівень з поверхнею.

Відкрутити його тепер викруткою або ключем як раніше неможливо і якщо немає спеціального інструменту, то доводиться висвердлювати болт, а це неминуче призведе до пошкодження різьблення та великих проблем.

У такі моменти екстрактор буде незамінним – це конусове свердло зі зворотним різьбленням, яким можна викрутити потрібний болт не пошкоджуючи різьблення.

Під час роботи зі шпильками найголовніше це викрутити її без пошкодження різьблення. Зробити це без використання спеціального інструменту неможливо, тому слід використовувати шпильковерти.

Правильний підбір інструменту значно спрощує завдання та економить час. У нашому асортименті є шпильковерти в ходових розмірах 6 8 10 та 12 мм, яких достатньо для більшості ситуацій